qwe

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
YeNiDeN SizLeRLeYiZ Smile

Yeni Çıkan Son 5 Kitap

Anonymous
    Misafir
    Misafir

GMT + 4 Hours Yeni Çıkan Son 5 Kitap

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Kas. 21, 2009 8:05 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
    Muamma / Sema Karabıyık
    Kendi küçük hikayeleri dışında büyük bir hikayenin parçası, 3 genç insan. Yiğit ile Berker’in hayat hikayesinin kesişme noktası: Cenan.

YİĞİT; 3 günlük bir bebekken yetimhanenin bahçesine terk edilen bir kimliksiz olarak kim olduğumu merak ediyordum. ‘Kader ikizim’ aynı gün yetimhanenin bahçesine bırakıldığımız can arkadaşımın izini kaybetmiştim. Adını soyadımda, soyadını adımda taşıdığımdan habersizdim. İnsanoğlunun en zayıf yeri, kalbim, işgal altına girdiğinde değişecek tüm yaşantım.

BERKER; Ben bir ekonomik tetikçiyim. Kan akıtmadan öldürmeyi öğrendim. Bir ulusu yok etmenin ekonomiden geçtiğini öğrendim. 3 günlük bir bebekken ismi çalınan, hayatı elinden alınan, başkasının hayatını yaşamaya mahkûm birisiyim ben. Uzaktan seyrediyorum gerçek hayatımı.

CENAN; Beyinleriyle dünyaya meydan okuyanlar arasındayım ben, paranın dalgalanmasıyla insan hayatına yön verenlerin. Hakimi olmak için büyük çaba sarf ettiğim hayatımın mahkumu oldum istemeden. Çözülmesi imkânsız bir muammanın içinde gibi yaşıyorum uzun zamandır.

Sema Karabıyık’tan yaşadığımız çağın, yaşanan ekonomik krizler ve servet değişimiyle birlikte değişen küçük hayatların hikâyesi.
    Yayınevi : Profil Yayıncılık Yayın yılı : 2009
    İthal Kağıt / 232 sayfa / 13,5x21 cm / Karton Kapak
    Dili : Türkçe ISBN : 9759962302

Beyaz Kaplan Tanrının Gazabı / Fatih Burak Bülbül
    İnsanoğlu ilk kez, Dünya´ya gönderildiğinde yaratıcı onlarla konuşmuş onları bilgilendirmiş, çeşitli işaretler göndermiş. Hepsine yetenek ve içgüdüler vererek onlara rehberlik etmişti.. Bu sayede ilk insanların medeniyeti inanılmaz ölçülerde büyüdü ve güçlendi...

Ancak gelişen insanlar giderek aç gözlü ve hırslı oldular. Yaratıcının öğretilerini unuttular ve onun yolundan çıktılar... Önce birbirlerinden ayrıldılar. Ayrı ayrı ülkelere, şehirlere bölündüler. Daha sonra ise silahlarıyla hem birbirlerini yok ettiler, hem de dünyayı mahfettiler. Doğanın dengeleriyle oynayıp kendi yarattıkları felaketlerle kaçınılmaz sonlarını hazırladılar. Kısa zamanda üst üste yaşanan bu büyük felaketlerden yalnızca birkaç insan kurtuldu...
    Sayıları çok azdı ve dünyanın durumu da çok kötüydü...
    Yayınevi : BİLGE KARINCA YAYINLARI Yayın yılı : 2009
    İthal Kağıt / 524 sayfa / 13,5x21 cm / Karton Kapak
    Dili : TÜRKÇE ISBN : 9785642046

Üç Kişilik Ölüm Kararı / İbrahim Yıldırım
    Mehmet- Ölüm Peki, ölümün kesinliği karşısında yaşam anlamsızlaşmıyor mu sizce de?
    Profesör- Her sonlu şey karşıtıyla sınırlıdır. Kuru yaşla, soğuk sıcakla, yaşam da ölümle sınırlıdır. Sen ölümün, yaşamı anlamsızlaştırdığını düşünüyorsun. Oysa ölüm olmasaydı, yaşam, gerçek anlamda yaşam olur muydu?
    Mehmet- (Profesörün sorusunu sanki duymamıştır. Kendisiyle konuşur gibidir.) Yaşam ölümle sınırlı ve her yaşam er ya da geç bu sona varıyor. (Profesöre döner.) O zaman yaşamın amacı ölüm müdür?
    Profesör- "Her son, amaç değildir," der Nietzsche. Bundan bizim anlayacağımız ise şudur: Yaşamın da sonu, gerçekte amacı değildir onun. Ama zorunlu olarak her yaşam kendi ölümüne ulaşır.
    Mehmet- Peki öyleyse amaç nedir? Yaşamanın hiçbir amacı yoksa hayata nasıl anlam katılabilir?
    Profesör- Amacını sen kendin koyacaksın.
    Mehmet- Tıpkı anlamı kendimin koyduğu gibi, öyle mi?
    Profesör- Evet, onun gibi…
    Yayınevi : CİNİUS YAYINLARI Yayın yılı : 2009
    İthal Kağıt / 112 sayfa / 12,5x19,5 cm / Karton Kapak
    Dili : TÜRKÇE ISBN : 6054177875

Bir Terapistin Arka Bahçesi / Alper Hasanoğlu
    Aşk, birliktelik ve sadakat üzerine ilginç yorumlar…

Deneyimli bir psikoterapist olan Alper Hasanoğlu, Bir Terapistin Arka Bahçesi’nde kişisel ve mesleksel deneyimlerini sanatsal duyarlığın özgün bakış açısıyla değerlendirip yorumluyor.

Bu kitapta hayatın anlamı, can sıkıntısı, aşk, birliktelik ve sadakat konularında birbirinden ilginç metinler bir araya geliyor.

Bireyin kendini tanımasını, kendisiyle yüzleşmesini, ikili ilişkilerde ötekini anlamasını ve dinlemesini derinliğine ele alan yazar, edebiyata uzanan imgeler dünyası eşliğinde yepyeni bir pencere açıyor.
    Yayınevi : REMZİ KİTABEVİ Yayın yılı : 2009
    İthal Kağıt / 208 sayfa / 13,5x21 cm / Karton Kapak
    Dili : TÜRKÇE ISBN : 9751413468

Atatürk´ün Kürtleri / Fatih Öznur
    Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un; “Atatürk ne diyor: ‘Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkıdır.’ ‘Türk halkı’ derseniz bütün cümle düşer aslında. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran kim? Türkiye halkı.” tespiti bir tabuyu da yıkıyordu. Kimilerine göre bu tanımlama Kürt kökenli vatandaşları direk olarak ilgilendiriyordu. Ve Başbuğ’un çıkışı, Atatürk’ün yıllar önce “Türkiyelilik” kavramını dile getirmesiyle bu ülkenin kurucusunun sadece Türklerin değil Kürtlerin de “Ata”sı olduğu tezi ile, “Atatürk’ün Kürtleri”ni ortaya çıkarıyordu.

Org. Başbuğ’un açıklamalarının ardından ise; “Kurtuluş Savaşı’nı Türklerle Kürtlerin birlikte verdikleri ve Atatürk’ün Kürtlere özerklik vaat ettiği” tartışmaları yeniden gündeme oturuyordu.

• Atatürk; ‘İki kardeş halkı çarpıştıran haindir!’ dedi mi?
    • Mustafa Kemal Kürtlere özerklik vaat etti mi?
    • Atatürk´ün 1919´da Kürtlerle ilgili sözleri sansürlendi mi?
    •İsmet İnönü’nün gizli Kürt raporunda neler yazıyordu?
    • Atatürk’ün Kürdistan yorumu neydi?
    • Türklerin Kürtleşmesi mümkün mü?
    • Kürt sorunu nasıl çözülemez?
    • Kürt sorununa Osmanlı modeli uygulanabilir mi?
    • Türk-Kürt ötekileştirmesi faşizme götürür mü?
    • Neo Hamidiyeler kimlerden oluşuyor?
    • Misâk-ı Millî´nin temel ruhu nedir?

Bu ve buna benzer birçok sorunun cevabı, Atatürk’ün Kürtleri - Vaat Edilmiş Toprakların Hikâyesi’nde.
    Yayınevi : KARAKUTU YAYINLARI Yayın yılı : 2009
    İthal Kağıt / 216 sayfa / 13,5x21 cm / Karton Kapak
    Dili : TÜRKÇE ISBN : 9944714754

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 11:33 am