qwe

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
YeNiDeN SizLeRLeYiZ Smile

En Çok Satan İlk 5 Kitap

Anonymous
    Misafir
    Misafir

GMT + 4 Hours En Çok Satan İlk 5 Kitap

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Kas. 21, 2009 8:07 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
    Avrupa´nın 50 Büyük Yalanı / Mustafa Armağan
    Mustafa Armağan, Osmanlı tarihi ve yakın tarih üzerine kaleme aldığı bir düzine kitaptan sonra bu defa projektörünü Avrupa tarihinin karanlık bölgelerine tutuyor. Bu çalışmayla yalnız Avrupa tarihinin bilinmeyenleri ortaya çıkmakla kalmıyor, aynı zamanda kendi yüzümüzün de bir kısmının aydınlandığını fark ediyorsunuz. Eşitsiz olarak, adeta bir ast-üst ilişkisi içinde kurgulanan Osmanlı ve Avrupa tarihleri, olmaları gereken eşit konuma yerleştiriliyor.

Türk aydınının 1,5 asırdır peşinde koştuğu ‘Avrupa mucizesi’ yalanı, farklı ve şaşırıcı yönleriyle bu kitapta birer birer deşifre edilip ortaya konuluyor. İlginizi çekeceğine inandığımız başlıklardan bir kısmını tadımlık olarak şöyle bir hatırlamaya ne dersiniz?

- Florence Nightingale’in İngiltere’de ölüm meleği olarak tanındığını,

- Galile’nin kiliseye karşı çıkmış bir bilim kahramanı olmadığını,

- Magna Carta’nın Avrupa tarihinde ileri değil, geri bir adım olduğunu,

- Hitler’in aslında Avrupa’yı işgal planı olmadığını,

- Einstein’ın son yıllarında beyninin yavaşladığını,

- İlk feministlerin fabrikalardaki kadınları evlerine kapatma için kampanyalar düzenlediklerini,

- Don Kişot’ta Endülüslü Müslümanlarla ilgili şifreler bulunduğunu,

- Kopernik ve Kepler’in güneşe tapanlar tarikatından olduklarını,

- Rönesans insanlarının Ortaçağ’daki atalarından daha pis yaşadıklarını,

- Haritaların emperyalizmin sözcülüğünü yaptığını,

biliyor muydunuz?

Bunlar ve bunlardan başka Avrupa’nın büyük yalanlarını, Mustafa Armağan’ın hakikaten büyük emek mahsulü Avrupa’nın 50 Büyük Yalanı’ndan okuyacak ve her satırında eminiz ki, şaşıracaksınız. Yazarın amacı da bu zaten: Düşünmek, şaşırmakla başlar ona göre.

Mustafa Armağan’a göre Osmanlı tarihini de hakkıyla anlayabilmek için Avrupa tarihinin gerçeklerini bilmek gerekir.

Osmanlı ve yakın tarih üzerine yazdığı ufuk açıcı kitaplarından sonra Armağan’la Avrupa tarihinin bilinmeyenlerine doğru nefes nefese bir yolculuğa hoş geldiniz.
    Yayınevi : TİMAŞ YAYINLARI Yayın yılı : 2009
    İthal Kağıt / 320 sayfa / 13,5x21 cm / Karton Kapak
    Dili : TÜRKÇE ISBN : 9752639997

Koloni / Jean Christophe Grange
    Grangé’nin uzun zamandır beklenen romanı...
    Soluğunuzu kesen tempo, heyecan ve gerilim hiç bitmeyecek!

Onlar Çocuktular...
    En mükemmel elmasların saflığındaydılar...
    Ne ufak bir lekeleri...Ne de en ufak bir kusurları vardı...
    Ve ne de en ufak bir günahları...
    Ama onların saflığı kötülüğün saflığıydı...
    Paris’te bir Ermeni katedralinde işlenen bir cinayet. Kan yok, cinayet aleti yok, yara bere yok…
    Biri yaşlı ve huysuz emekli bir polis, diğeri Çocuk Bürosu’nda görevli, ancak açığa alınmış uyuşturucu müptelası genç bir polis. Bu ikisi, gitgide hunharca bir hal alan ve peşpeşe işlenen cinayetlerin katilini veya katillerini bulmak için birlikte çalışmak zorundadır. Birbirlerine ihtiyaçları vardır, birbirlerini tamamlamaktadırlar. Ancak bu cinayetler sıradan bir seri katilin işi değildir. Gizli servisler, naziler,Yahudiler, ülke içinde ülkeler, ve “siyah bölgeler”… Sanki birileri bir şeyleri gizlemek istemektedir.
    Fransa’nın göbeğinde başka bir ülke olabilir miydi?
    Bu ülkeye kim veya kimler göz yumuyordu?
    Burada neler yapılmaktadır?
    Kaçırılan çocuklar ile öldürülenler arasındaki bağ nedir?
    İki polisin çabası cinayetleri açığa kavuşturmaya yetecek midir?
    Yoksa…
    Yayınevi : DOĞAN KİTAPÇILIK Yayın yılı : 2009
    İthal Kağıt / 424 sayfa / 14x23 cm / Karton Kapak
    Dili : TÜRKÇE ISBN : 6051112909

Açlık Oyunları / Suzanne Collins
    ETKİLEYİCİ BİR FANTASTİK DÜNYA, BİTMEK BİLMEYEN BİR AKSİYON
    AÇLIK OYUNLARI’NDA BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇMEK İÇİN SABIRSIZLANACAKSINIZ

ETRAFINIZDAKİ BAŞKA HERKES SABAHI GÖREMEYECEĞİNİZDEN EMİNKEN VAHŞİ BİR ORTAMDA KENDİ BAŞINIZA HAYATTA KALABİLİR MİSİNİZ?

“Bu kitaba o kadar bağımlı kaldım ki, yemeğe çıktığımda bile kitabı yanımda taşıdım ve masanın altında okumaya devam ettim. Hikayesi beni birçok gece uykusuz bıraktı çünkü bitirdiğimde bile, yatakta bu kitabı düşünmeye devam ettim. Açlık Oyunları kesinlikle büyüleyici.”
    —Stephenie Meyer

“Elimden bir türlü bırakamadım… Bağımlısı oldum.”
    —Stephen King

KAZANMAK ÜN VE TALİH, KAYBETMEK İSE KESİN ÖLÜM ANLAMINA GELİR.
    BU OYUNUN GALİBİNİN KARNI DOYACAK KAYBEDEN İSE ÖLÜMLE TANIŞACAK…
    AÇLIK OYUNLARI BAŞLASIN . . .

İddia ediyoruz Açlık Oyunları’nın bağımlısı olacaksınız ve bir sonraki kitabı sabırsızlıkla bekleyeceksiniz…
    Yayınevi : PEGASUS YAYINLARI Yayın yılı : 2009
    İthal Kağıt / 384 sayfa / 13,5x21 cm / Karton Kapak
    Dili : TÜRKÇE ISBN : 6055943639

Aşk / Elif Şafak
    "Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde.. Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir. Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır. Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller… Aşk… kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası… Aşk… Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman. "
    Yayınevi : DOĞAN KİTAPÇILIK Yayın yılı : 2009
    İthal Kağıt / 420 sayfa / 13,5x19,5 cm / Karton Kapak
    Dili : TÜRKÇE ISBN : 6051111070

La - Sonsuzluk Hecesi / Prof.Dr.Nazan Bekiroğlu
    Bir gün Sabâ Melikesi Belkıs’tan, Âdem’le Havva’nın hikâyesini anlamanın bütün bir insanlığın da hikâyesini anlamak manasına geldiğini öğrendim. İnsanın bütün halleri Âdem’de gizliydi ve bütün macera onun hikâyesinde özetlenmişti.

Bu cümleyi yıllarca içimde gezdirdim de bir türlü kalemi elime alamadım, anlatmaya kalkışamadım

Ne zaman ki, kalmak için değil uğrayıp geçmek için kadem bastığımız, kök attığımız değil kısa bir gölge saldığımız şu dünyada bir cennet sürgünüyle yazgılandığımı anladım ve Kelimeler Kitabı-çift isimler sahifesinde, Âdem’le Havva’nın yanına bir de Habil’le Kabil’i ekledim. O zaman anladım anlatma zamanının geldiğini.
    Hikâyenin ismi düştü dilime bir gece: LÂ. İLLÂ, dedim.
    Bir ömür boyu aradığım hece harfinin LÂ olduğunu bildim.
    Yayınevi : TİMAŞ YAYINLARI Yayın yılı : 2009
    İthal Kağıt / 384 sayfa / 13,5x21 cm / Karton Kapak
    Dili : TÜRKÇE ISBN : 9752638518

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 2:22 pm